Jak walczyć z opryszczką?

Jak walczyć z opryszczką?

Opryszczka na ustach to troska nie tylko kobiet lecz także mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może nadejść w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd tudzież nieładny wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV i jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, tudzież wyczerpująco Herpes simplex virus to wirus, jaki powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest dosyć powszechne tudzież w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje żaden patent na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, iż jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę należy leczyć oraz zatroszczyć się o to, tak aby nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus notorycznie zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

Wp-cosmetics.pl?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu ewentualnie przecieranie cebulą może spowodować rozproszenie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką trzeba rozpocząć w momencie wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd i pieczenie skóry. Aby zmniejszyć długość infekcji powinno się aplikować preparaty wysuszające i chroniące przed nawrotem choroby. Warto skierować uwagę, czy maść na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na uśpienie wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje nagminność występowania opryszczki, i prawdopodobnie nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.

Profilaktyka, czyli jak zatroszczyć się o usta narażone na infekcję.

Niestety w dalszym ciągu nie istnieje sposób na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy już pracują nad szczepionką przeciw wirusowi HSV. Do tego czasu przystoi zadbać o wsparcie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje zagrożenie wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest również krem przeciw opryszczce Spirularin, który chroni wargi przed szkodliwymi czynnikami tj. promienie uv i zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, obejmujący naturalne składniki (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji tudzież dba o odpowiednie nawilżenie ust.

ITH
solv

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.