Czym są pompy zębate, oraz w czym one nam się przydają?

Czym są pompy zębate, oraz w czym one nam się przydają?

Pompa zębata przynależy do pomp typu wyporowych rotacyjnych. Pompy zębate rozróżniamy w dwóch różnych typach, w obydwóch z nich zazębienie jest układane w inny sposób, są to typy o układzie:
• Wewnętrznym,
• Zewnętrznym.

Pompy zębate drugiego, zewnętrznego typu

polegają na rotacji dwóch tak samo wyglądających kół zębatych. Są one ułożone w możliwie jak najściślejszy sposób we wnętrzu całej pompy. Ciecz znajdująca się we wnętrzu komory naszego urządzenia jest za pomocą naszych kół zębatych. Zagarniana bez przeszkód ku przestrzeni znajdującej się zupełnie pomiędzy zębatkami naszych kół. Następnie są one transportowane od razu aż do komory tłocznej całej pompy, rzecz jasna pod uwagę biorąc cała pompa nie napędzana zostaje sama z siebie tylko jedno z kół jest rozkręcane przez elementy znajdujące się poza naszą pompą.

Pompy zębate należą do pomp które to charakteryzują się prostą konstrukcją

, niewielkim stopniem skomplikowania działania niemniej idącej w parze z tym dużą niezawodnością. Pompy te należą do pomp o stałej wydajności. Ciśnienie, które znajduje się wewnątrz komory ssawnej pompy zębatej oscyluje w granicach od niecałych 4 do nie całych 30 megapaskali. Wydajność rzeczywistą naszych pomp zębatych możemy zmierzyć zestawiając ze sobą sprawność naszej pompy wraz z jej efektywność teoretyczną w iloczynie. Ilość obrotów jakie mogą przeprowadzić pompy zębate wynosi od około 500 aż do 4000 obrotów na minutę. Wydajność naszej pompy jest zależna głównie od przede wszystkim jednego czynnika. Jest nim wysoko podwyższona temperatura cieczy znajdującej się w środku naszej komory ssawnej.

Promocja

Nasza firma all-pumps.pl bez wątpienia może pochwalić się niezawodnością na rynku pomp zębatych a także bezkonkurencyjną możliwością wyboru pompy na swoje własne potrzeby w związku posiadanym przez nas ogromnym asortymentem. Kupiona u nas pompa zębata na pewno państwa nie zawiedzie!

ITH
solv

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.