Czym dokładnie są domy energooszczędne?

Czym dokładnie są domy energooszczędne?

Zacznijmy może od tego iż domy energooszczędne są jak sama definicja wskazuje budowlą oszczędną, w taki sposób iż domy te pochłaniają od czterech aż do pięciu razy mniejsze ilości energii potrzebnej do rozgrzania naszego domu. Inaczej niż zwyczajne domy jednorodzinne przy czym kosztują one raptem od 5% do 6% więcej aniżeli zwyczajne domy. Jeszcze 4 lata temu były o 10% droższe w porównaniu do zwyczajnych murowanych domów. Przez lata korzyści w skali oszczędności gdy chodzi o budowle tych że domów się zwiększa. Teraz coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Podwyżki cen energii użytkowej, które co roku widujemy coraz bardziej zachęcają nas do budowy tychże domostw. Mają one na celu obniżkę tych różnic. Domy energooszczędne zużywają energię na poziomie 30-70 kWh/m²/rok podczas gdy zwyczajne domy zużywają ok. 150kWh/m²/rok.

Domy energooszczędne są domami, które między innymi:

• Mają zagwarantowaną bardzo dobrą izolację termiczną zewnętrznych przegród stolarskich,
• Nie posiadają prawie że absolutny brak mostków termicznych,
• Mają sprawny model wentylacji pokojów w naszym domu,
• Posiadają instalację grzewczą o niezwykle wysokiej jakości wykonania.

Dodatkowo domy energooszczędne

zużywają bardzo małą ilość energii elektrycznej w eksploatacji. Dzieje się tak gdyż z powodu jak w największym stopniu ukróconego aż do minimum stopnia zużycia prądu z oświetlenia oraz z urządzeń elektrycznych. To wszystko powoduje zarówno znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery takich jak dwutlenek węgla itp. tudzież dąży się on wykorzystywać jak największej ilości energii odnawialnej takich jak promienie słoneczne, wiatr czy też energia gruntowa.

Promocja firmy

Nasza firma multicomfort zajmuje się profesjonalnym projektowaniem praz budową domów energooszczędnych, gwarantujemy państwu naszą jakość oraz niezawodność. Nasze domy energooszczędne są bezkonkurencyjne!

ITH
solv

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.